Sample Image1. Daugeliui žvejų pagauti keletą kuojų nėra tikras menas, bet prižvejoti jų pilną tinklelį - sudėtingas dalykas. Tam jūsų sistemėlė turi būti teisingai paruošta. Jūs būsite teisus, jei ruošiatės žvejoti su lengva sistemėle. Ypatingą dėmesį skirkite valui ir kabliukams. Pratinkite save žvejoti valu, kuris ne storesnis kaip 0,08 mm, o kabliukai pagaminti iš plonytės vielos.

2. Kuoja labai mėgsta būti jaukinama nuolatos ir nedidelėmis porcijomis. Jei jaukinsite laisvai krentančiu jauku (musės lervutėm) tai kas minutę įmeskite 6-10 vnt. Stenkitės, kad žvejybos zonoje nuolatos kažkas kristų į vandenį, judėtų nes tai ypač aktualu kuojoms.

Sample Image

3. Naudodami ploną valą ir plonus kabliukus naudokite gumą (amortizatorių), ne didesnį kaip 5 numerio. Tai neleis išlupti masalo iš žuvies burnos ir leis gražiai ištraukti žuvį į krantą.

4. Esant blogam kybiui, paskutiniai valo centimetrai itin svarbūs. Stenkitės švinelius užspausti per 10 – 15 cm nuo kabliuko, kas leis kuo natūraliau arti dugno plaukti masalui ir pagerins kybį.

5. Jei jūs turite pakeitimui keletą topų štekeriui, tai būtų gerai, kad jų būtų trys.Vieną paruoškite su lengva sistemėle, antrą su vidutine ir trečią su sunkia sistemėle tam, kad galėtumėte greitai gaudyti. Visai tikėtina, kad du topai iš trijų bus nereikalingi, bet užtai jūs būsite pasiruošęs bet kuriai situacijai.

6. Jaukinimas metant jauką mažomis porcijomis ypač aktualus žvejojant upėje. Į tokį jaukinimą žuvis reaguoja žaibiškai. Kai tik žuvis pradeda kibti, tuomet jaukinti galite pradėti normaliai, kartas nuo kartas mesdamas jauko gniužulus.

7. Mokinkitės jaukintis ir laikyti štekerinį kotą rankoje vienu metu, nepadedant jo ant atramos. Tai tik pagerins jūsų sugavimo rezultatą.

8. Jaukindami vėlyvą rudenį stenkitės, kad jaukas būtų kuo smulkesnis ir turėtų kuo mažiau valgomųjų komponentų, nes antraip žuvis greitai prisisotins. Būtų gerai, jei jaukas būtų persijotas per tankų sietelį.

9. Plūdės parinkimas taip pat labai svarbus. Stenkitės rinktis plūdeles su plonom antenėlės ir plonais metaliniais ar angliniais kyliais, nes tokios plūdės būna itin jautrios.

Sample Image

10. Ruošdami sistemėles naudokite smulkius, 10-12 numerio, šratelius. Jų gali būti net iki 20 vnt. Šiek mikro švineliai leis jum sėkmingai žvejoti kuojas bet kokiam vandens gylyje.

Sample Image

11. Rudenį ne tik kuoja, bet visa žuvis būna itin atsargi, todėl geriau naudoti tamsaus atspalvio jaukus arba tam specialiai skirtus juodus dažiklius.

Sample Image

12. Jei į jauką dedate uodo-trūklio lervų, tai jaukinkite atsargiai, kad neperjaukintumėte žuvies, o ją tik viliotumėte. Kartais mažos kuojos būna vos jum ne po kojomis. Kartais tokiu atveju labai tinka trumpi teleskopiniai meškerykočiai.

Sample Image

13. Atidumas ypač vėlų rudenį labai reikalingas. Jei turite galimybę, jaukinkite žuvį iš kaušelio – tyliai ir tiksliai.

14. Norėdami suerzinti žuvį, naudokite vieną iš būdų - lengvą kelių cm plūdelės pakėlimą virš vandens.

15. Kartais verta vietoje masalo pabandyti uždėti mažą kanapės sėklytę. Tai suveikia. Tik vis atminkite apie tankų, bet mažų porcijų šėrimą, skirtą žuvims.

16. Kartais, pučiant stipriam vėjui, verta uždėti papildomą šratuką ant valo tarp viršūnėlės ir plūdelės paslenkant arčiau plūdelės pusės.

17. Pasirinkite teisingą plūdelės dydį. Didelė plūdė mažam gylyje, stovinčiame vandenyje tikrai sumažins jūsų žuvies kybį. Kita vertus, juokingai atrodytų 0,3 g plūdelė žvejojant 4-5 m gylyje.

18. Jei kuoja jums nustojo kibti, tai dar nereiškia, kad ji nuplaukė į šalį.Tiesiog, kartais žuvis pakyla į kitą vandens gylį. Pabandykite pakeisti gylį ir jūs gal būt surasite prapuolusį žuvų būrį.

19. Kai kurie žvejai skuba gerai pajaukinti pradžioje ir po to laukti, kol žuvis priplauks (pavyzdžiui karšis). Kuoja, nežiūrint jos aktyvumo, reikalauja, kad nuolatos būtų jaukinama.

20. Vienas iš geriausių jaukų, skirtų skaidriame vandenyje žvejoti, yra duonos masė. Anglai ją dar vadina skysta duona. Tuo pat metu gaudoma ant nedidelės duonos plutelės.

Sample Image

21. Gaudydami ant lėtai skęstančio masalo naudokite „styl“ tipo plokščius švinelius. Šie švineliai lėčiau leidžiasi ir suteikia masalui daugiau natūralumo.

Sample Image

22. Niekada nebijokite eksperimentuoti su jaukais. Jei jūs maitinate žuvį uodo-trūklio lervutėmis, tai dar nereiškia, kad žuvis nekibs ant musės lervų ir atvirkščiai. Yra priimta, kad geriausias kuojų masalas yra mažos musės lervutės ir stambi uodo-trūklio lerva.

Sample Image

23. Kai jūs žvejojate nedideliame gylyje, tai geriau naudoti 2-3 numerio gumą (amortizatorių), kuris kartais sušvelnina nevykusį pakirtimą ir neleidžia pakirtimo metu žuvytei iššokti virš vandens.

Sample Image

24. Visada turėkite rezerve pasiruošęs pavadėlių. Visada lengviau paimti jau paruoštą ir netgi, reikalui esant pritrumpinti, negu rišti naują, kai tuo metu pats kybio įkarštis.

Sample Image

25. Visada stenkitės naudoti ekstraktoriumi, nes kitaip išimant galite sulenkti ar atlenkti ploną kabliuką. Po keleto žvejybų jūs tiesiog negalėsite išsiversti be šio daikto.

Sample Image

26. Visada atkreipkite dėmesį į proporciją tarp masalo ir žuvies. Jei pradeda kibti stambesnės kuojos, naudokite ir atitinkamo dydžio masalus.

27. Vandens telkiniuose kurie, turtingi kuojų ištekliais, labai gerai kartais praverčia kukurūzas, kurį ne itin aktyviai griebia kitos smulkios žuvys.

Sample Image

28. Visada skirkite ypatingą dėmesį matuojant vandens gylį. Mažiausia įduba ar iškilimas gali būti puiki vieta žuvies susitelkimui. Prieš pradėdami jaukinti, visada tvirtai apsispręskite, kur ir kaip jaukinsite.

29. Visada dėmesį skirkite plūdelės apkrovai. Paliekant iškilusią tik pusę antenėlės paskutiniai rateliai, dedami ant valo, turėtų būti ypač smulkūs. Atminkite, kad tiksli plūdelės apkrova jum visada parodys tikslų ir savalaikį žuvies kybį.

p.s. Jeigu turite klausimų ar pasiūlymų šiuo klausimu, prašome rašyti į forumą.Ten mes ir padiskutuosime.

Iš rusų kalbos vertė SIGUTIS