Kaip žinot jau prasidėjo žvejybinis sezonas Kintuose, kibimas - fantastiškas. Sėkmingai Kintuose „tvarkausi“ jau 3-čią sezoną.

KADA
Sezonas prasideda balandžio pradžioje ar vidury, priklauso, kokia buvo žiema. Pavyzdžiui užpernai sėkmingai žvejojo jau balandžio 1 dieną. Tęsiasi sezonas ko gero iki pirmų gerų šaltukų. Sezono pradžioje, kai karpiai nusimeta žiemines paklodes ir pradeda intensyviai skanaut, kibimas puikus. Bet artėja vasara, darosi vis šilčiau, karpiai tampa gudresni ir išrankesni, taigi jau pirštą įmerkus į vandenį jie nekimba. Bet pagaut juos gali beveik visada. Geriausias žvejybos laikas (pagal mano statistiką) - nuo 14 iki 18 val. Netgi kai gerokai įšilę. Mano manymu, priežastis - vėjas. Ryte ir vakare dažniausiai jis silpnėja, na o viena iš sėkmingos žvejybos sudedančiųjų - pastovus ir vidutinis vejas.

KUR
Aš žvejoju Kintuose 2 m ežeriuke ir 26-tame tvenkiny (toliau vadinsim juos 2 ir 26). Sezono pradžioje, kai karpiokai atsibunda pradedant nuo nedidelių (iki 1,5 kg), žvejoju 2-me. Vėliau, kai jau „aliaskos“ ir šiltos kelnės keičiasi į „topus“ ir trumpus sijonukus, stambesni karpiai jau reikalauja kovos jau 26-me. Nors į tą 26-tą pernai prileido nedidukų karpiokų, gal dar ir šiemet prileis, taigi ir čia sezonas gali prasidėt gerokai anksčiau.

KAIP
Dugnine. Esu dugninės meškerės fanas, taigi žvejoju dažniausiai su ja. Pagal mane, nebūtina Kintų tvenkiniuose naudot specialių karpinių kotų (nors jei juos turit -veiks kuo puikiausiai).Tinka ir „teleskopai“, ir štekeriai, ir net seni geri aliumininiai dvidaliai kotai. Dėl koto ilgio irgi perdaug nepergyvenu, nors, kai važiuoju vienas, be pagalbos, 5 m ilgesnis kotas netgi sukels nepatogumų - truputį sunkiau eina laimikį į graibštą įvaryt. Žinoma, daug priklauso nuo „sačioko“ rankenos ilgio. Naudoju 0,3 mm valą (įvairių gamintojų), paprastą spyruoklinę šėryklėlę su svareliu, 0,25 mm 20-25 cm ilgio pavadelį. Kodėl tik vienas? „Zacepų“ tikimybė žymiai mažėja, o kibimo efektyvumas, patikėkit, nenukenčia. Kuo trumpesnis pavadėlis, tuo kibimų daugiau, bet ir atsikabina rupkiai žymiai dažniau - silpna trumpo pavadėlio amortizacija. Dėl pinto valo pavadėlių. 26-me - geras padėjėjas, nes rimtesni (iki 5 kg) karpiokai nugariniu peleku puikiausiai nupjauna paprastus pavadėlius jei kova užsitęsia. Na o 2-me „pintukų“ naudot nepatarčiau - užtenka kliūčių, „zacepų“ - jei su pintu pavadėliu įsegsi, atsisveikink su visa savo konstrukcija. Naudoju savo numylėtinius vidutinio dydžio „Hayabusa“ kabliukus. Tai irgi skonio reikalas, bet patarčiau naudot kablius su platesniu diametru - geriau užsikerta.
Dėl užmetimo. Čia reikia karts nuo karto Kintuose lankytis bei mintyse susidaryti kliūčių bei „zacepų“ planą. Bet beveik kiekvienoje žvejyboje šauniems tvenkiniams aukoju dalį savo arsenalo. Užmetu gana toli, vieną iš meškerių stengiuosi mestelėt prie dambos (kartais toks būdas - efektyviausias). Ką naudoti signalizatoriui - ar barškučius, ar elektroninius pypeklius - skonio reikalas. Nors Kintuose karpiokai savo dydžiu neprilygsta mūsų gerbiamiems laukiniams karpiams, kotai kuo kibimo metu kuo gražiausiai pašoka į orą ir, ilgai neužsilaikę – pirmyn į vandenį. Ypač dažnai taip būna daugiau įšyla, netgi nedideli karpiokai sugeba tokių pokštų pridaryt. Pačiam teko šokti į vandenį gelbstint meškerę. Taigi, nežiopsot!
Pagal galimybę stengiuosi išsirinkt vietą prieš vėją. Kodėl? Vėjas sukelia bangavimą, maistą neša į tavo pusę, karpiokai, norėdami paskanaut, irgi traukia tavęs link. Na, ir triukšmas, kurį kartais kelia „užsiharmonizavę“ žvejai, ne tokie baidantys gaunasi, taigi ir karpiokai ne tokie budrūs.

Plūdinė. Kartais tik ji garantuoja sekmingą žvejybą. Pavyzdžiui pernai birželio mėnesį 26-me kuo puikiausiai veikė būtent plūdinė meškerė, gerokai aplenkusi mano numylėtines donkes. Ir ne per vieną, o kelias žvejybas. Tiesa, sistemėlė nustatoma taip, kad gaunasi ta pati dugninukė - švinelis ant dugno, jau šiek tiek ilgesnis (25-30 cm) pavadėlis, irgi žinoma išsitiesia tiesiai karpiui po nosim. Plūdė (naudoju 7,5-8 g antenas) gali netgi būt pusiau atsigulus - kibimas beveik visada ryškus, paneria pilnai po vandeniu.
Dėl užmetimo. 26-me patarčiau nemest pludinukės kuo toliausiai. Maža paslaptis - nustatykit nuleidimo kanalo tvenkinyje būseną. Arčiausias jo kraštas - apie 10 m nuo kranto, taigi, jei sugebi pataikyt į kanalo „brovkę“ - laimikiai beveik garantuoti. NESĖDĖK 26-me prie užmestos meškerės!!! Karpis tave jaučia. Atleisk ritės stabdį ir atsitrauk 5 metrus į šalį.

ANT KO
Masalas. Labai sėkmingai pradėjau sezoną šį balandį. Karpis prisikelia, nori skanaut, ir šiuo nešiltu metu geriausias masalas jam - gyvulinės kilmės. taigi SLIEKAS. Naudoju raudonus mėšlinius sliekus. užmaunant ant kabliuko nuplėšiu tystančius galiukus. Kodėl? Patikėkit - kibimų labai daug, bet jie silpni. Karpiokas pramerkęs vieną akį palengva čiulpia pasiūlytą sliekų kuokštą ir taip gali čiulpt gan ilgai, o žvejys pribėga, pakerta - ir vėl nieko. O jei nuplėšai sliekų galiukus, užsikerta beveik iškart. Yra žvejų, kurie per tas geriausias kibimo dienas skundėsi nieko nepagavę. Ir atsakymas tam paprastas. Nenaudok dar, žmogau, konservuotų kukurūzų masalui, nes dar ant jų nekibs. Po poros savaičių -mielai prašom. Tada, kai įšils, reiks turėt arsenale ir gyvulinio, ir augalinio masaliuko.
Iš augalinių masalų privalumą teikčiau tam pačiam konservuotam kukurūzui. Užveri ant kablio ir net ant valo virš kabliuko kelus grūdus - labai gerai. Puikiausiai veika manų kruopų dribsniai, bet, deja, dar neišmokau teisingai gamint „mankės“ masalo :(.
Jaukas. Prašau atleist gerbiamus skaitytojus, bet, nenorėdamas supykint ne mažiau gerbiamų jaukų gamintojų ir platintojų, tik pasakysiu - naudoju paties atrastą eksperimentinį jauką, kuris kuo puikiausiai veikia ir balandžio mėnesį, ir liepos karštyje. Tačiau prisiminkit – nuo teisingo jauko parinkimo priklauso visas rezultatas!!! Jaukas dedamas į šėryklėlę. Nebūtina Kintuose kibirais kratyt jauką, kad suviliot karpį. Prie plūdinės meškerės jis reikalingas dažnais, bet nedideliais kiekiais.

Taigi, gerbiamieji, pirmyn, jei yra noras pabandyt Kintuose. Ir prisiminkit: AUKŠČIAU NURODYTI PATARIMAI SUBALANSUOTI TIK KINTŲ TVENKINĖLIAMS!!! KITOSE VIETOSE GALI BŪT VISAI KITAIP!!!!

Makel