Tomas Būdas
Lietuvos rinktinės vadovas

A2 sektorius, kuriame žvejoja lietuviai Deividas Sabonis ir Rimantas Kičas toliau siautėja, šiai minutei jie yra pasvėrę 13 karpių. Iki šio laiko tai vienintelis sektorius visame ežere stabiliai gaudantis žuvis. Dabar belieka laikyti kumščius, kad tokia tendencija išliktų ir kitos 80 komandų jų nepasivytų. Trijų parų varžybos baigsis po 9 valandų, gali nutikti taip, kad Lietuvos karpininkų rinktinė pamatys dar neregėtos spalvos medalius ir jeigu Lietuvos himną išgirsime per apdovanojimo ceremoniją tai jau būtų beveik viskas apie ką svajojau ne aš vienas. Emocijos jau dabar liejasi per kraštus, net negaliu patikėt, kad kažką paistau apie auksą, dar reikia šiek tiek palaukti…

B13 – nieko gero, čia mūsiškiai šluoja vandens žolynus, dirba vyrai išsijuosę. Gera tendencija ta, kad pamatė pirmus kibimus, nors ir ne karpių, bet vis tiek smagiau. Kaimynai iš dešinės,  kroatų sektorius šią naktį pagavo dar vieną karpį, žinoma pas juos yra privalumas – jie kraštiniai zonoje.

C21 irgi dar neturi įskaitinių žuvų, jiems kimba karšiai, mes vis tikimės, kad tarp jų įsimaišys koks priklydęs karpis.

Taigi mes turime vieną sektorių, kuris gaudo karpius puikiai ir du sektorius, kurie nieko nepagavo. Net negalima galvoti, kad nesidaliname informacija tarp komandų, būtent tam yra komunikacinės priemonės bei lietuvių delegacija, kuri šmirinėja tarp kitų sektorių ir dažnai susitinka prie mūsiškių sektorių, kad aptart tolimesnius veiksmus. Pašarinė bazė, kuri puikiai tinka vienoje zonoje, kitur nesuveikia. Tai reiškia tik vieną – ten kur nekimba nėra karpių. Kadangi žinau visų komandų pajėgumus, galiu guldyti galvą, kad mūsų vyrai padarys viską, kad per likusį laiką suviliotų bent vieną karpiuką.

Vakarykštės dienos didžiausias ,,įspūdis” buvo vienas – per visą dieną pagauta viena žuvis ir ta mūsiškių. Taigi 81 komanda, tikrai ne silpniausios sudėties, sukrapštė tik vieną karpiuką. Ką tai reiškia ? Tik tą, kad Serbija nepasiruošusi Pasaulio čempionatui. Čia reikėtų dėti tašką, bet žinau, kad FIPSed vadovybė bei šių varžybų organizatoriai Serbijos žūklės federacija sulauks daug priekaištų ir labai tikiuosi, kad ateityje tokio akibrokšto neiškils, nes kitu atveju bus daug nusivylusiu ne tik Pasaulio čempionatais, bet ir nacionalinėmis atrankomis. Kaip ten bebūtų, bet  toks Pasaulio čempionatas tai smūgis į pąširdžius visiems karpiams ir karpininkams.

Tokiu atveju, kai nekimba karpiai, varžybų dalyviams kliūna viskas. Šio čempionato metu matėme besimaudančius žmones virš užmestų masalų, irkluotojus skriejančius bangomis virš valų, pakrantėse zujančius šunis, kurie maišosi dalyviams tarp kojų. Beje Rusijos komandos kapitonas iš nevilties buvo pratrūkęs taip garsiai ant irkluotojų, kad jo nepadorius žodžius girdėjo koks tūkstantis žmonių – nei garsiakalbio, nei vertėjo nereikėjo – suprato visi.  Turbūt niekam nereikia aiškinti, kad tai kas vyksta aplinkui dažniausiai neįtakoja kibimams jei žuvų būtų daug. Galime tik pasidžiaugti tuo, kad bent viename sektoriuje yra karpių ir jiems nusispjauti į plaukikus bei šunis.

Varžybos baigsis šiandien Lietuvos laiku 13.30 val. Apdovanojimų ceremonija 20.00 val. Rytoj keliausime namo.www.laukarpis.lt